Cicibanove urice

Cicibanove urice, ki jih organiziramo v vrtcu Čebelica, nam financira Občina Šentrupert.
Organizirane so za predšolske otroke, ki ne obiskujejo vrtca in so stari od treh let naprej ter živijo v naši občini. Lahko pa se cicibanovih uric udeležijo tudi otroci, ki so stari do treh let, vendar v spremstvu svojih staršev.

Med uricami se prepletajo različne dejavnosti: spoznavanje drugih otrok, prosta in usmerjena igra, igra vlog, gibalne aktivnosti zunaj in v večnamenskem prostoru, skrb za higieno in različne dejavnosti, kot so poslušanje zgodb, petje, ples in likovno ustvarjanje.

Ko otroci pridejo na urice, potrebujejo kar nekaj časa, da se prilagodijo in navadijo drugih otrok. Zaradi tega na začetku otrokom pustimo prosto igro, da se med seboj spoznajo in navežejo stike z vrstniki, ki jih bodisi poznajo od doma ali pa se kako drugače ujamejo.  Nekateri  s  seboj prinesejo svoje igrače, drugi  pa si  poiščejo igrače  po  kotičkih.

Druženje otrok na Cicibanovih uricah je za otroke, ki ne obiskujejo vrtca, izjemnega pomena, saj jim pomaga pri socializaciji.

V tem letu bodo urice organizirane v vrtcu v skupini RAČK, od 15.00 do 17.00 ure.

Cicibanove urice bodo naslednji termin:

• 19. 10. 2015
  • 16. 11. 2015