Marec smo pri gosenicah posvetili predvsem opazovanju narave, saj je v naše kraje prišla pomlad, s tem pa je prinesla cvetenje rastlin in toplo sonce. Šli smo na lov za pomladjo in smo jo tudi našli, na vsakem koraku. Dopoldne smo preživeli v gozdu, kjer so otroci neizmerno uživali. Našli so dom, kjer prebivajo škrati, naredili so hišo z vej, raziskovali gozdna tla, opazovali spremembe na drevesih, poslušali ptičje petje, predvsem pa uživali. V mesecu marcu smo veliko časa namenili tudi ustvarjanju. Za mamice in očije smo izdelali obeske, za dan žena pa smo po Šentrupertu delili kamenčke sreče, ki smo jih porisali s cvetjem.

Ker pa se v aprilu približuje Dan odprtih vrat, smo se pri gosenicah cel mesec marec pripravljali na gledališko igro Pod medvedovim dežnikom, ki vam jo bomo predstavili v torek, 18. 4. 2023, v večnamenskem prostoru vrtca. Lepo vabljeni!

Dostopnost