V mesecu marcu so se nam zgodile številne zanimive dogodivščine. Sodelovali smo s CIK-om Trebnje, obiskale so nas upokojenke, ki so z otroki izdelale pomladno dekoracijo. Nato smo veliko vadili za gledališki nastop s predstavo Mojca Pokrajculja. Zaigrali smo jo družinam ter šolarjem ( 1. in 2. razred), glavni nastop pa smo imeli v kulturnem domu v Mokronogu, kjer smo se udeležili srečanja območnih gledaliških skupin. Praznovali smo rojstni dan, se pogovarjali o družinah ter o poteku našega življenja. Otroci so se naučili pesem o družini ter izdelali tako svoje družine kot družinska drevesa. Pogovarjali smo se o pomenu sodelovanja s starejšimi. Izvedli smo čistilno akcijo (šola – Škrljevo – Brinje – šola), pri kateri smo nabrali kar nekaj odpadkov. Izdelovali smo darila za materinski dan ter velikonočno okrasitev pred igralnico. Veliko smo telovadili in se igrali. S pomočjo ego kock so otroci sestavili svoja imena. Izvajali smo vaje za koncentracijo in natančnost. Otroci pri vseh dejavnostih uživajo. Mesec je hitro minil in tudi mi že hitimo novim dogodivščinam naproti.

Dostopnost