V mesecu aprila smo v skupini izvedli projekt Pasavček. Velik poudarek smo dali na pravilnem  privezovanju otrok v avtomobilu ter varnosti na cesti, kot pešec. Razvrščali smo različna prevozna sredstva. Ogledali pa smo si tudi  nekaj prometnih znakov, ki so primerni za nas in spoznali semafor. Naučili smo se pesmico Pasavček in deklamacijo Vlak (Slavko Jug). Skozi cel mesec je naša lutka pasavček potovala po domovih otrok. Naredili smo si razstavo različnih avto sedežev in ugotavljali, kateri je primeren za nas. Pritrdili smo ga v avto in se poskušali sami pravilno privezati. Ugotovili smo, da se že kar veliko otrok samostojno pripne z varnostnim pasom.

Naredili smo si tudi poligone z različnimi ovirami in prometnimi znaki. Odpeljali smo se tudi v Ljubljano v Minicity, kjer so otroci opravljali različne dejavnosti na temo prometa. Za zaključek pa smo v vrtcu naredili prometno dopoldne, kjer smo si najprej  ogledali lutkovno igrico Volk in promet, v izvedbi vzgojiteljic, nato pa smo mlajše otroke povabili na sprehod po Šentrupertu, kjer smo jim pokazali pravilno prečkanje ceste ter kako hodimo po cesti.

Zapisala: Vesna Škarja

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on Pinterest
Dostopnost