Pri Ježkih smo načrtovali obisk šolske knjižnice, kjer nam je pedagoginja Marta prebrala zanimivo zgodbo o vrtnarjenju z deklico Majo. Po prebrani zgodbi smo se pogovarjali o pridelkih na vrtu ter si ogledali pravi vriček, za katerega skrbijo šolski otroci. Tam že lepo uspevajo razna zelišča, na njem pa raste tudi rabarbara, ki smo jo Ježki z veseljem nabrali. V igralnici smo olupili stebla, ki smo jih skuhali v slasten čaj, za še boljši okus pa smo dodali nekaj jabolčnih krhljev. Čaj, s katerim smo si obogatili popoldansko malico, nam je zelo dobro uspel, pred kuhanjem pa smo okušali tudi surova stebla, ki so nekoliko grenka, a zelo zdravilna.

Poskusite tudi vi pripraviti kakšno dobroto iz rabarbare, pa dober tek! 🙂

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on Pinterest
Dostopnost