Ježki smo mesec april posvetili mesečnemu sklopu z naslovom Planetu Zemlja prijazen vrtec, v sklopu katerega smo posadili kar nekaj rastlin. 🙂

Ob Dnevu Zemlje smo se spomnili na čebele, vse skupine vrtca pa smo zanje posadili cvetlice, ki jih bodo čebelice v prihodnjih mesecih lahko obiskovale na naši vrtčevski ograji na igrišču. V okrašena korita smo posadili sivko ter druge medonosne rastline, ki bodo zrasle iz semen. Semena so otroci z navdušenjem opazovali, dotikali so se zemlje ter vonjali pomirjujoč vonj sivke. Sejanje smo sicer načrtovali na prostem, ker pa nam je vreme z dežjem ponagajalo, smo dejavnosti opravili v igralnici.

V mesecu aprilu pa smo pri Ježkih sadili in opazovali še druge rastline in sicer fižol, ki nam je zelo lepo uspel – končne pridelke posajenega pa bodo otroci lahko skupaj s starši okušali doma, ob tem pa si bodo lahko prepevali pesmico Naš vrtiček.

NAŠ VRTIČEK (N. Kos)

NA NAŠEM VRTIČKU JE ZRASEL FIŽOL,

SOLATA, KORENJE – PRIDELJKA DOVOLJ.

LE PRIDI ČEBELA NA NAŠO GREDICO,

OBIŠČI METULJČEK NAJLEPŠO CVETLICO.

NA NAŠEM VRTIČKU JE DELA DOVOL,

SADIMO, GNOJIMO, ZALIVAMO FINO.

PRAV KMALU ZAKUHAMO SLASTNO SI JUHO,

DA NAS NASITI IN ZDRAVJE KREPI.

NA NAČEM VRTIČKU JE ZRASEL FIŽOL,

SOLATA, KORENJE – PRIDELJKA DOVOLJ.

LE PRIDI, LE PRIDI NA NAŠO GREDICO,

ŠE TI BOŠ DOBIL VITAMINE ZA NA ŽLICO.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on Pinterest
Dostopnost