V skupini Labodi smo v mesecu aprilu izvajali projekt Pasavček. Namen le tega je, da otroke ozaveščamo kako pomembno je, da so v avtomobili privezani ter sedijo na stolčku, ki je primeren za njih. Pogovarjali smo se o pravilnem in varnem sprehodu ob cesti in ob večerih. Naučili smo se pesem o Kresnički (J. Bitenc). Spoznali smo semafor in izvajali gibalno igro semafor. Semafor smo izdelovali iz različnih kock. Obiskali smo Minicity kjer so otroci izvajali dejavnosti vezane na promet. Skupaj z mlajšimi otroki smo odšli na sprehod, kjer smo mlajšim pokazali kako se pravilno hodi ob cesti in prečka cesto. Preizkusili smo različne avto sedeže ter ugotovili kateri je primeren za naše otroke. Otroke smo spodbujale k pravilnemu privezovanju. Otroci so lepo sodelovali v projektu in vedno so vestno privezovali v avtomobilu.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on Pinterest
Dostopnost