V  tem mesecu smo se posvetili predvsem gibanju, likovnemu ustvarjanju in spoznavanju naše čudovite države – Slovenija.

Praznovali smo slovenski kulturni praznik – 8. februar. V ta namen so otroci sestavljali sestavljanke, ki so bile potrebne za nadaljnji pogovor in delo. Sestavljanke so upodabljale Slovenijo, našo zastavo ter dr. Franceta Prešerna. Nato smo prebrali pesem Pesnik in žaba (Z. Majhen) ter Zgodbo o dečku, ki je pisal pesmi (M. Podgoršek). Pogovarjali smo se o tem kaj dela pesnik in kaj pisatelj. Poslušali smo našo himno in se jo tudi učili. Nato so otroci na črn list s kredno upodobili polovični portret dr. Franceta Prešerna. V nadaljevanju meseca smo spoznavali Slovenijo (značilnosti Slovenije, turistične točke). Izdelali smo slovensko zastavo in spoznali različne regije (Dolenjsko, Gorenjsko in Primorsko). Pogovorili smo se o značilnostih vsake regije. Pri dolenjski regiji smo se naučili ples Ob bistrem potočku je mlin ter izdelovali gradove. Pri spoznavanju primorske smo okušali olive in oljčno olje ter upodobili tradicionalno primorsko hišo. Za gorenjsko pokrajino pa smo plesali na narodno glasbo, saj je bil njen začetnik Slavko Avsenik, ki prihaja z Gorenjske.

Otroci so ob spoznavanju Slovenije uživali.

Konec meseca smo imeli pustno rajanje nato pa so sledile počitnice.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on Pinterest
Dostopnost