Februar je bil mesec kulture. Začeli smo z razgovorom o Prešernu, otroci pa so nato pobarvali liste z ogljem, ki so bili osnova za Prešerne. Izdelke  sva dokončale z Janiko, nato pa sva jih razstavili v igralnici. Veliko smo prebirali zgodbe o uporabi “čudežnih besed” (hvala, prosim in oprosti) in otroke spodbujali, da so jih uporabljali ob različnih priložnostih.

Sodelovali smo v projektu Sobivanja, spodbujamo prijateljstvo in s skupnimi močmi izdelali plakat, ki krasi našo garderobo. Prebirali smo zgodbe o prijateljstvu in se naučili novo pesem Gradimo prijateljstvo (ponarodela) in Prstki (Romana Kranjčan).

Zadnji teden v februarju pa je bil obarvan v izdelavi pustnih mask, prepevanje pustnih pesmi in prebiranje zgodb o pustnih dobrotah. Pustni torek pa je bil ravno 1.3.2022. Skupaj  z najmlajšimi smo odšli v sprevodu po Šentrupertu in z glasnim prepevanjem in igranjem na zvončke odganjali zimo.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on Pinterest
Dostopnost