V mesecu januarju smo v skupini spoznavali poklic vremenoslovec in s pomočjo njega spoznavali vreme in vremenske pojave. Vsakodnevno smo opazovali vreme tako v igralnici, kot tudi na prostem. Ugotavljali smo, kakšno oblačilo je primerno ob določenem vremenu, ter izdelali zvočno vremensko hišico. Veliko smo brali in poslušali vremenske zgodbe in se naučili nekaj pesmi o vremenu. Skozi cel mesec smo izvajali različne eksperimente, se naučili vodni krog in ga izdelali.  Veliko smo se gibali ob različnih igrah ter peli pesmi ob spremljavi malih inštrumentov. Praznovali smo tudi nekaj rojstnih dni, kjer smo se sladkali in zabavali. Žal pa nam v mesecu januarju ni uspelo, da bi pričakali dež in skakali po lužah, zato smo si na list papirja naredili luže in izstrigli škornje, ki smo jih nalepili na luže.

Vesna Škarja, dipl. vzg.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on Pinterest
Dostopnost