V novembrski čas smo pri Ježkih vstopili brezskrbno – z rojstnodnevnim rajanjem. Lovrov rojstni dan smo praznovali ob slikanici Viktor vozi traktor in igri barvni traktorji ter tako utrjevali barve, ki smo jih spoznavali oktobra. V tem mesecu pa je svoj rojstni dan praznoval tudi Jan. Njegov rojstni dan smo praznovali ob slikanici Na kmetiji, poleg rajanja ob glasbi pa smo se igrali še glasbeno-gibalno igro Lisice in piščančki. 😊

V sklopu mesečne teme To sem jaz so otroci spoznavali svoje telo. Pogovarjali smo se o delih telesa in jih poimenovali, ugotavljali kaj vse zmorejo naše nogice in rokice ter v jutranjem krogu ob sprostitvenih igrah kot so Ogledalo, Začuti, Povonjaj in Poslušaj spoznavali vseh pet čutil. Razgibavali smo se ob telovadbi Od glave do pet in ob počitkih izvajali sprostitveno jogo – Pozdrav soncu. Pogovarjali smo se tudi o pomenu higiene rok, ob tej priložnosti pa nas je obiskala medicinska sestra iz ZD Trebnje ter nam s pripravljeno dejavnostjo pokazala kako si moramo pravilno umivati svoje roke. Otroci so ob vodenem opazovanju ter ob svoji fotografiji risali sebe oz. človeško figuro, bili pa smo tudi glasbeno aktivni, saj smo se naučili pesmico o prstkih Igrajmo se ter deklamacijo To sem jaz.

Vsako leto v mesecu novembru poteka tradicionalni slovenski zajtrk in tudi letos smo se tega dne sladkali z domačim medom, mlekom in lokalnim sadjem. To je bil čisto pravi medeni zajtrk in seveda tudi dejavnosti v povezavi s čebelicami ni manjkalo. Spoznali smo našo sivo avtohtono vrsto čebele – Kranjsko Sivko ter se pogovarjali o čebelarjih. Plesali smo ob glasbi, se naučili legendarno Slakovo pesem Čebelar ter v sklopu projekta Čebelarske zveze Slovenije skupaj z Labodi, Medvedki in Zvezdicami izvedli virtualni nastop omenjene pesmi ob spremljavi harmonike. Nastop si lahko ogledate na priloženi spletni povezavi: https://www.youtube.com/watch?v=cDQx52xYOgQ. Naučili smo se deklamacijo Panj ter izdelali svoje sive čebelice in satovje s katerimi smo okrasili našo garderobo.

Okrasili pa nismo le garderobe, pač pa s svojimi izdelki zimskih rokavičk soustvarili tudi zimsko dekoracijo v večnamenskem prostoru, s katero smo počasi pričeli vstopati v praznični december. Pred prvo adventno nedeljo je v vrtcu potekal praznični bazar z izdelki, ki smo jih izdelale vzgojiteljice ter otroci – prispevek bazarju otrok skupine Ježki so bili praznični piškoti s katerimi smo se med peko tudi sami posladkali. Zaradi slabe epidemiološke slike v državi pa letos ponovno nismo morali izvesti nastopa v sklopu prazničnega bazarja, smo se pa v vrtcu potrudili in kulturno prireditev izvedli virtualno. Iskrena hvala vsem, ki ste nas kakorkoli podprli, posnetek nastopov najstarejših skupin vrtca ter Cicimuzikalčkov in Ciciplesalčkov pa si lahko ogledate na priloženi spletni povezavi: https://www.youtube.com/watch?v=NDTst4b6Ek4

Novembrski čas je bil za našo skupino zelo pester in razgiban. Poleg vsega naštetega smo izvedli tudi prvi daljši pohod v sklopu gibalno-športnega projekta Mali sonček – Napotili smo se na pot po Šentrupertu. Nekajkrat pa smo se na krajši sprehod odpravili tudi v Deželo kozolcev. Zadnji novembrski dan smo v Deželi kozolcev skupaj z ostalimi vrtčevskimi skupinami in šolskimi otroki okrasili svojo smrečico, ki si jo lahko ogledate tudi sami. Ježki smo v ta namen izdelali prikupne snežake iz odpadlih plastenk in tako dokazali, da tudi že skoraj zavržene reči lahko postanejo še kako uporabne.

Tako, sedaj pa hitro kraguljčke v roke, saj med nas prihaja čarobni VESELI DECEMBER! Cin, cin, cin, cin, cin, cin, zvončki pojejo … 😊

 

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on Pinterest
Dostopnost