Kuhanje je zabavno, prav tako kot igra in ustvarjanje, najboljša stvar pri tem pa je, da je na koncu na mizi vedno nekaj slastnega!

Z Andrejo sva se letos odločili, da otrokom ponudimo nekaj domačega, tradicionalnega, a še vseeno zelo zanimivega in izbrali slovensko tradicionalno kuhinjo. Vsak mesec bomo na srečanjih spoznali tradicionalne slovenske jedi in jih s pomočjo otrok tudi pripravili. Za prvo srečanje sva si izbrali nam najbližjo jed, žganci na različne načine. Pripravili smo koruzne in ajdove žgance, ter si poleg skuhali kislo zelje ter kranjsko klobaso. Žgance smo poizkusili tudi z jogurtom in seveda niso smeli manjkati tudi ocvirki.

Ob gledanju fotografij pa vam Cici kuharji želimo le: »Bog požegnaj!«

Mojca Vidmar in Andreja Pečjak

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on Pinterest
Dostopnost