Mama, mama,

pojdi v vrtec

danes sama!

Tam jim reci,

da boš jedla,

da boš spala,

da se pridno

boš igrala,

ker je sinko

zadržan.

Doma nagajal

bo ves dan.

(T. Pregl)

 

Mravlja, mravljica iz mravljišča kukala… Septembra je v skupino Mravljice pridrobilo 14 otrok, 14 novincev. Prve dni septembra smo najprej izkoristili, da so otroci skupaj s starši dodobra spoznali prostore vrtca in dnevno rutino, nato pa so se otroci podali na svojo prvo pot, pot samostojnosti.

Celoten mesec september je bil namenjen uvajanju. Tako smo se z otroki med seboj zelo dobro spoznali, uvedli v dnevno rutino, med seboj podelili slabe in dobre jutranje trenutke, obrisali marsikatero solzico in na usta že izvabili zelo veliko nasmeškov. Žal so nam različne bolezni že preprečile, da bi bilo naše bivanje v vrtcu že dodobra vpeljano, zato se iz naše igralnice še vedno na trenutke sliši jok, ki pa ga kar hitro tudi potolažimo.

Otroci so vrtec že sprejeli za svoj drugi dom in skupaj smo začeli že ustvarjati čudovite spomine.

 

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on Pinterest
Dostopnost