Projekt »Spodbujamo prijateljstvo« je del širšega programa Šola sobivanja, ki združuje projekte z različnih področij trajnostnega razvoja.  Organizator projekta Spodbujamo prijateljstvo je Sobivanje – društvo za trajnostni razvoj, projekt pa podpirata tudi družba BTC, kot glavni partner in Zavarovalnica Triglav.
Namen natečaja je otroke spodbujati k pozitivnemu razmišljanju o prijateljstvu in razvijanju dobrih odnosov z vrstniki. V okviru natečaja so lahko otroci svoja razmišljanja o prijateljih in vsem, kar jim je v zvezi z njimi pomembno, narisali, napisali, fotografirali ali naredili filmček.

Tudi v našem vrtcu so k projektu pristopile vse skupine. Vsa dela so bila pregledana iz strani komisije in v ožji izbor sta bila izbrana tudi izdelka skupine Mravljic in Ježkov. V prihodnjih tednih bosta plakata razstavljena v prostorih nakupovalnega središča BTC Novo mesto, kjer si jih boste lahko tudi ogledali.

Iskrene čestitke obema skupinama in njihovim vzgojiteljicam.

koordinatorka projekta
Mojca Vidmar