V novo leto smo pri ježkih vstopili igrivo. Prve dni smo se igrali v pripravljenih kotičkih v igralnici ter se gibali na poligonih v večnamenskem prostoru. Otroci so zelo uživali v gibalnih igrah kot so Peka palačink, Pazi jastreb, Ptički v gnezda in Sonce, dež, nevihta.

Z novim letom smo vstopili v novo mesečno temo Igriva matematika. Otroci so se zelo radi igrali v »bazenčkih« iz miz, ki smo jih napolnili z raznimi konstruktorji in iz njih gradili skulpture, se pogovarjali in utrjevali barve in oblike. Preko pripravljenih dejavnosti so otroci spoznavali osnovne matematične oblike kot so krog, kvadrat, pravokotnik in tikotnik. Like smo spoznavali preko pesmice, poskušali smo jih narisati, izdelovali smo lepljenke ter se pri tem urili v rezanju s škarjami, otroci pa so ugotovili, da lahko iz osnovnih likov sestavijo tudi različne slike in nove oblike. Dotaknili smo se tudi področja vzorcev, temo pa bomo utrjevali še v prihodnjih mesecih.

V skupini smo uvedli novo dnevno rutino opazovanje vremena in določevanje dneva v tednu – vsak dan tako v jutranjem krogu dva dežurna otroka poskrbita da tedenski in vremenski koledar prikazujeta prave podatke. Dneve v tednu smo utrjevali preko zgodbe Zelo lačna gosenica, pogovarjali pa smo se tudi o letnih časih, primernih oblačilih ter o mesecih v letu.

Z otroki smo obiskali tudi šolsko knjižnico, kjer smo poslušali zgodbe, ki nam jih je ob slikanicah pripovedovala Marta ter si izposodili slikanice za domov. 🙂