Praznični december smo pri malih Ježkih preživeli ustvarjalno in v prazničnem vzdušju. Veliko se je pelo, ustvarjalo in rajalo ob praznični glasbi, rajalo pa se je tudi na dan, ko nas je Miklavž v začetku meseca presenetil s sladkimi bomboni in pisanimi baloni. Praznično pa je bilo vzdušje tudi med obroki, saj smo si na mizicah prižgali dišeče svečke ter rahlo zatemnili prostor. Pričeli smo z uvajanjem dežurstev v našo dnevno rutino in otroci so nad novimi zadolžitvami navdušeni. Vsako jutro smo tako pred zajtrkom določili dva dežurna, katerih naloga je otrokom razdeliti prtičke za zajtrk in pribor v času kosila.

Sicer pa smo v tem mesecu veliko časa namenili ustvarjanju – izdelovali smo kapice za okrasitev oken v igralnici, okraske snežakov za okrasitev smrečice v igralnici, voščilnice in darilca za starše – jelenček z odtisom stopala. V tem mesecu smo izvedli tudi popoldansko delavnico s starši, več o delavnici pa si lahko preberete na naslednji povezavi: http://www.vrtec-sentrupert.si/2022/01/05/ustvarjalna-delavnica-s-starsi/.

Igralnico smo poleg otroških izdelkov in smrečice okrasili tudi z lučkami ter ob lepo okrašeni igralnici tudi zaplesali.

V mesecu decembru smo imeli kar dva razloga za slavje. V začetku meseca je svoj tretji rojstni dan slavila mala Iva. Njen rojstni dan smo praznovali ob zgodbi iz slikanice Še malo se pocrkljajva, po kateri sva vzgojiteljici pripravili kamišibaj uprizoritev. Po zgodbici pa so se otroci zabavali ob glasbi in rajali z mišjimi ušeski iz papirja. Praznovanje je bilo zelo lepo, slavili pa smo tudi prvi zimski dan. Ob tej priložnosti sva vzgojiteljici pripravili dramsko predstavo Zajček in teta Zima. Ob uprizoritvi so otroci spoznavali kaj vse se dogaja pozimi ter se nasmejali navihanemu zajčku. Po predstavi pa je sledilo rajanje ob glasbi s snežinkami iz stiroporja.

Obiskala pa nas ni le teta Zima pač pa tudi pravi dobri mož – Dedek Mraz. Dobrega dedka smo morali zelo glasno poklicati, saj ta vsako leto slabše sliši, preden pa je prišel v naš vrtec smo si v večnamenskem prostoru ogledali predstavo, skupaj z ostalimi skupinami vrtca, z naslovom Čigavo je darilo v izvedbi družinskega gledališča Kolenc. Otroci so ob zabavnih vragolijah navihanega medveda in smešne lisice zelo uživali, vsi pa smo nestrpno pričakovali prihod Dedka Mraza, ki je otrokom v igralnico prinesel nove igrače. V naši igralnici se lahko tako pohvalimo z novimi sestavljankami, perlicami za razvoj fino-motoričnih spretnosti, novo garažno hišo, posteljico in vozičkom za dojenčke.

Ježki smo v decembru prvič obiskali šolsko knjižnico ter si izposodili slikanice za domov. Otrokom je bil obisk knjižnice zelo všeč in z velikim veseljem jo bomo v prihodnjih mesecih še obiskali. V knjižnici pa si nismo le izposodili slikanice, pač pa smo eno izmed prazničnih zgodb tudi prebrali ter se ob slikanici pogovarjali o prihajajočih praznikih.

Praznični čas pa vedno ni lep za vse ljudi in tega se dobro zavedajo tudi organizatorji projekta Božičkova pošta, ki vsako leto pomagajo ljudem v stiski. Letos so organizatorji vrtce povabili k sodelovanju pisanja pisem poštarju Pavliju na temo dobra dela. O dobrih delih smo se pogovarjali tudi v vrtcu, vzgojiteljici pa sva pri tem projektu vključili tudi starše, da sodelujejo pri nastajanju pisma. Starši so se o dobrih delih pogovarjali doma z otroki ter odgovore otrok posredovali vzgojiteljicama. Iz nastalih odgovorov sva vzgojiteljici oblikovali pismo, v zahvalo pa smo prejeli brezplačen video ogled lutkovne predstave Najprisrčnejši velikan v izvedbi Lutkovnega gledališča Ljubljana.

Mesec pa smo zaključili sproščeno. Spekli smo si praznične piškote ter si na zadnji delovni dan pred novoletnimi počitnicami pripravili kino s piškotno čajanko in kokicami. Ogledali smo si risanko Bi se gnetli na tej metli, se posladkali ter po ogledu risanke poveselili ob rajalni glasbi.

Zadnji mesec leta je bil zelo pester – veliko se je pelo, rajalo, ustvarjalo, pa tudi gibalo na snegu, na sprehodih in v večnamenskem prostoru – vso dobro voljo, navihanost in razigranost pa polni pričakovanj prenašamo v novo leto! 😊