November se je za male mravljice začel zelo praznično. Praznovali smo rojstne dneve kar treh otrok, ki so sicer svojo prvo svečko doma upihnili že septembra ali oktobra, v vrtcu pa smo praznovanje lahko realizirali šele v začetku novembra. Ob praznični torti in sadni malici na malce drugačen način smo se poveselili in poigrali z novimi lesenimi igračami. Vsak slavljenec pa je dobil tudi darilo – Montessori žogico.

NEJC, GAL IN TIN!

Vse najboljše za vaš 1. rojstni dan.

Nadaljevali smo z mesečno temo Pod medvedovim dežnikom. Preko zgodbe smo spoznavali gozdne živali, se podučili o vremenu, se naučili kar nekaj pesmic in deklamacij in utrjevali tudi tiste, katere imamo že usvojene. Kljub temu da otroci še ne govorijo, nama z mimiko rok ali pa z obrazno mimiko zelo lepo sledijo ob deklamacijah in ob pesmih. Izdelali smo si čisto svoj dežnik ter se z avtorsko pesmijo naše vzgojiteljice Antonije Berk Nemec Dežnik zavrteli z dežniki. Dežnike smo izkoristili tudi za skrivanje in kot pripomoček za telovadbo. Vsak ponedeljek dan preživimo v večnamenskem prostoru, katerega imajo otroci zelo radi, saj jim ponuja mnogo več širine v prostoru in se lahko gibajo neomejeno. Slovenski tradicionalni zajtrk je dobil posebno mesto tudi v naši igralnici. Z veseljem smo se posladkali z lokalno pridelanimi izdelki izpod rok pridnih kmetov. Seveda pa smo tudi mi, mravljice, pripomogle k Prazničnem bazarju ter izdelali cake popse, katere smo tudi pridno vse prodali. Ob Prazničnem bazarju je nastal tudi čudovit video z nastopi vrtčevskih otrok, katerega si lahko  ogledate tudi vi s klikom na spodnjo povezavo.

Čisto konec meseca pa nas je presenetil tudi sneg, katerega smo takoj izkoristili za spoznavanje nekaj novega, nam neznanega. Marsikomu občutek hladnega in mokrega ni bilo všeč, nekateri pa so sneg izkoristili za vir veselja in igre. Pred nami je praznični december. Naj bo prijazen, prijeten, predvsem pa zdrav.