Mesec oktober tokrat ni bil na strani naših malih mravljic, saj nam je mesec prinesel polno bolezni in posledično tudi odsotnost otrok v oddelku. Obe Mojci sva vseeno zavihali rokave in otrokom pripravili pester nabor vsebin.

S pomočjo zgodbe Razbita buča so se naše dejavnosti ves mesec prepletale z jesenjo in gozdni živalmi. Naši otroci najbolj uživajo o poslušanju pesmic in deklamacij, ob katerih pa tudi že sodelujejo z obrazno mimiko ter z rokami. Zgodbo Razbita buča smo lutkovno uprizorili, se učili novih pesmi o gozdnih živalih, si jesensko okrasili garderobo, izdelali svoje prve likovne stvaritve ter spoznavali vrtčevske prostore – predvsem večnamenski prostor. Konec meseca jesenskih počitnic otroci niso kaj nič izkoristili za počitek, ampak bolj za prebolevanje različnih bolezni.

Naj nam bo mesec november bolj naklonjen.