Mesec april je bil v skupini obarvan, saj smo se pogovarjali o barvah. Spoznavali in prepoznavali smo barve na več načinov (skozi zgodbe, z razvrščanjem igrač, z opazovanjem lastnih oblačil,..) Za razvrščanje barv smo uporabili različne podlage in stvari. Največkrat smo razvrščali ladjice in kocke po mizah, v ustrezne škatle, vtikali kosmate žičke v luknje, razvrščali kosmate krogce s pomočjo pincete in še in še. Naredili smo tudi dva poskusa. Pri prvem, kjer smo opazovali mavrico, smo se ob koncu tudi posladkali. Pri drugem, pa so otroci opazovali mešanje dveh barv in odstopanje olja od vode. S pomočjo drevesnega diagrama so otroci ustrezno umestili sadje, zelenjavo ter oblačila, glede na barvo. Prav tako smo se tudi umetnostno izražali preko prostega mešanja dveh različnih barv na podlago. Za dobro počutje in gibanje smo poskrbeli v večnamenskem prostoru, senzorni sobi, terasi in sprehodih do Dežele kozolcev. Prav tako smo uživali ob glasbi ter plesno uprizarjali gibe s pomočjo barvnih trakov.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on Pinterest
Dostopnost