Pa je tudi april minil. Ta mesec smo posvetili kmetiji. Z otroki smo prebrali zgodbo Piki na kmetiji, kjer so otroci preko zgodbe spoznavali različne živali, posnemali njihove glasove in njihovo gibanje. Otroci so različne živali poimenovali in spoznavali razlike med odraslimi živalmi in mladiči. Tudi živali imajo svoje družine. Naučili smo se kar nekaj novih pesmi in jih prepevali po zajtrku, ko smo čas preživljali na kahljicah.

Seveda pa smo kmetijo tudi obiskali. Sprehodili smo se do Lamovškove kmetije. Tu smo pobožali kokoške, ki so bile ta dan kar malo prestrašene, saj jih je ponoči obiskala lisica. Eno kokoško smo kljub temu lahko pobožali. Na poti do hleva nas je pričakal kuža, ki bi se z nami rad igral, vendar ga je zaradi varnosti lastnik držal za ovratnico. Kuža je velik in bi nas lahko hitro podrl, če bi bil spuščen. V hlevu smo si ogledali krave in bikce, ki so komaj čakali, da dobijo kaj za jesti. Obisk se je  končal z bombončki, mi pa smo pot nadaljevali proti Šentrupertu v vrtec.

Mesec se je zaključil z počitnicami, kjer smo bili združeni z drugimi otroki.

 

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on Pinterest
Dostopnost