Novo vrtčevsko leto smo začeli veselo, nasmejano in razigrano.

Prve dni smo se med seboj spoznavali, raziskovali igralnico, spoznavali vzgojiteljice in se veliko igrali. Vsak dan se v jutranjem krogu igramo z medvedkom, ki so ga otroci poimenovali Franci. Povemo mu kaj se nam je pripetilo, kaj smo delali in kako bomo preživljali prihajajoče dni. Otroci ob tem zelo uživajo, saj imajo vsi ogromno zanimivih dogodivščin.

Ker se naša skupina imenuje Medvedki, smo mesec posvetili prebiranju pravljic o medvedkih. Poslušali smo slikanice O medvedku, ki je valil gosja jajca, Moj prijatelj Piki Jakob, Rad te imam mamica, … Nekoliko več časa smo posvetili zgodbi Zlatolaska in trije medvedi, kjer smo razvrščali predmete po velikosti od najmanjšega do največjega.

Prišla je pisano obarvana jesen. Poslušali smo pravljico Buča debeluča in izrezali našo bučo, semena pa odnesli domov, da posadimo bučo velikanko. Veliko smo tudi prepevali in rajali.

Letošnje leto je naš vrtec vključen v projekt Gozdni vrtec, zato bomo celo leto veliko dopoldnev preživeli v gozdu. Do sedaj smo spoznali škratov gozd, mu pomagali narediti novo gozdno hišico, imeli gozdno telovadbo in imeli gozdni orkester.

Veliko novih dogodivščin nas še čaka, zato se že veselimo prihajajočih dni.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on Pinterest
Dostopnost