Iz meseca v mesec se razvijamo, postajamo bolj dojemljivi in predvsem rastemo. Tako smo ta mesec namenili merjenju različne dolžine, višine. Sestavljali smo različno velike stolpe ter uživali v vsakdanjiku. Spoznali zgodbi Gosenica Gretica in Stonoga Goga, A. Kringsa. Na to temo tudi umetnostno izražali, kjer smo s pomočjo balona odtiskovali kroge na podlago in tako je nastala gosenica. Kot skupina smo se prijavili tudi na natečaj Spodbujamo prijateljstvo, ustvarili plakat ter se pogovarjali in peli o prijateljstvu.

V tem mesecu smo pokazali tudi izredni napredek v risanju kroga in glavonožca. Otroci so v jutranjem krogu zelo pozorno spremljali vreme ter umestili ustrezen znak v našo hiško, prav tako pa tudi burno opazovali ptičke ter skrbeli, da niso ostale brez hrane. Glede na to, da je tudi ta mesec bilo v skupini nekoliko manj otrok, so nam družbo delali tudi otroci iz skupin Mucke in Zajčki. Nismo se dali motiti in speljali dejavnosti z njimi. Glede na to, da smo poudarek dali merjenju, smo merili višino otrok, sestavljali tulce po velikosti, sestavljali stolpe iz lesenih kock in xxl kock ter tekmovali s pomočjo avtomobilčkov. V tem mesecu smo tudi praznovali slovenski kulturni praznik. Otroci so se skozi slike seznanili o znamenitostih in samem dr. Francetu Prešernu, na to temo pa tudi ustvarjali. Prav tako se je odvijalo pustovanje. Otroci, ki so bili v vrtcu so se prav lepo našemili in udeležili pustne povorke. Maske, ki smo jih ustvarili v vrtcu pa veselo odnesli domov.

Vsak dan dajemo tudi poudarek olikanem vedenju, lepem obnašanju ter prijetnem vzdušju v igralnici. V tem mesecu smo z nekaj truda odstranili še zadnje pleničke. Otroci so zelo napredovali na samostojnosti, higieni (redno umivanje rok) in kot že napisano napredovali na govornem, spoznavnem in socialno čustvenem razvoju.