MUHA PRIMARUHA

ČRNO JUHO KUHA.

 HMMM, KAKO LEPO DIŠI,

KDOR PRIKIMA, JO DOBI.

 ZDAJ PA HITRO SPAT

V TEMNI MUŠJI GRAD!

 KIKIRIKI!

 

Juho smo z veseljem pojedli, muho pa pustili kar v zgodbi Muha Malka, avtorja A. Krings. Skozi zgodbo smo jo spoznali, prav tako se seznanili kaj imajo muhe rade in kaj ne. Ugotovili smo, da so muhe umazane, zato smo nekaj poudarka dali tudi čistoči, predvsem umivanju (obiskala nas je tudi zobna asistenka, nam je pokazala, kako se pravilno umiva zobe), čistim oblačilom (igra v kotičku, kjer so otroci uživali v oblačenju in slačenju raznovrstnih oblačil), in pa vodi (spoznali smo zakaj nam služi voda, agregatna stanja vode – tekoče in trdo), ob tem pa še otrokom naredili tudi najbolj zabaven poskus – VULKAN, katerega smo mogli tudi večkrat ponoviti. V tem mesecu smo pozornost dali tudi vremenu. Otroci z veseljem opazujejo vreme ter ustrezno sliko postavijo v našo hiško na tabli. Prav tako smo poskrbeli tudi za ptičke, postavili ptičjo hišico na drevo ter vanjo natresli hrano, zdaj pa samo čakamo, da ptički pridejo. V tem mesecu smo spet naredili tudi ogromni napredek pri otrocih, ki imajo še pleničke.

Skratka peli smo pesmi, plesali, igrali na male inštrumente, se veliko igrali, sprehajali ter uživali v narava, prav tako pa tudi ustvarjali. Dolgčas nam ni bilo.

 

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on Pinterest
Dostopnost