Ta veseli december, ko naj bi bili vsi veseli,.. ko naj bi bilo polno smeha in dobre volje,.. pa je veliko otrok iz skupine Pikapolonice bilo kar doma, saj so bile na pohodu vodene koze. En teden v mesecu so bili prisotni le 4 otroci, posledično smo se tudi združevali z ostalimi skupinami. Dejavnosti, ki sem si jih zadala, zaradi odsotnosti otrok nismo izpeljali.  Kar se je dalo pa se nismo želeli motiti in si prav tako naredili lep december. Spoznali smo MIŠKO, tako skozi zgodbo Miška Maša, Antoon Kringsa, kot tudi preko ostalih zgodb, ki so se lepo povezovale s prazničnim mesecem. Skozi gibalno zgodbo smo se prelevili v miške in medvede, predhodno smo si naredili tudi maske, ter jih skozi glasbo ponazarjali z gibi. Skozi labirint so otroci popeljali tudi miško do sira. Za natečaj  »Nasmeškotek« smo delali lepljenko na različne podlage prazničnih oblik. Se urili v risanju, rezanju, veliko peli in se igrali. Skozi mesec smo si ogledali predstavo preko kamišibaja »Mala miška in veliko rdeče jabolko«, predstavo ob prihodu dedka Mraza, v izvedbi Maje Kokolj, ter predstavo ob praznovanju prvega zimskega dne, ki so jo pripravile strokovne delavke vrtca. Za nagrado, ples »Pika poka«, so nas obiskali tudi Poskočni muzikanti, kjer so nam pripravili rajanje ob živi glasbi. Izvedli smo tudi popoldansko delavnico s starši, na kateri je bilo zaradi bolezni, nekoliko manj prisotnih otrok s starši, a so bili ti bolj pridni in naša igralnica je postala čarobna, prav tako pa tudi smrečica.

 

Od decembra se poslavljamo, nadaljujemo pa v januarju, novem letu, v katerem bomo nadaljevali temo o MUHI, ter upali, da nas preseneti tudi kakšen sneg.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on Pinterest
Dostopnost