September je mimo in tako novinčki, kot tudi otroci, ki so že lansko leto obiskovali vrtec, so se lepo navadili na novo igralnico, nove prijatelje in na naju.

Ta mesec smo imeli temo Veliki in mali zajec. Zgodbo smo večkrat prebrali, pripovedovali zgodbo ob ilustracijah in jo gibalno uprizorili. Ogledali so si jo v  namiznem gledališču-kamišibaj. Prepevali smo pesem Zajček dolgoušček in se naučili izštevanko Didel didel dajčka. Otroci so pobarvali pobarvanko zajčka z barvicami, plakat z velikimi in malimi zajčki so pobarvali z voščenko in odtisnili roke za ušeske zajčkom. Iz jajčne embalaže sem naredila zajčka v katerega so otroci vtikali cofke in naredili mavričnega zajčka.

Veliko časa pa smo preživeli tako na terasi, kot tudi v večnamenskem prostoru, kjer smo spoznavali različne športne pripomočke in se razgibali, da smo po kosilu lažje zaspali.

Za prvi jesenski dan smo si ogledali lutkovno igro Gugalnica za vse.

V tem mesecu smo praznovali štiri rojstne dneve, z otroki smo plesali in pekli mafine, ki so jih otroci odnesli tudi domov.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on Pinterest
Dostopnost