Mesec marec smo pričeli norčavo, saj smo imeli pustovanje.

Nato smo nadaljevali s spoznavanje naših družin. Otroci so prinesli slike svojih družin, nato pa smo naredili plakat. Pripravili smo tudi »zaprte slike«. Pod pokrovčki so bile slike družin, otroci pa so,  jih odkrivali si prepoznavali sebe, ostale otroke ter svoje mamice, očke in sorejence. Prebrali smo tudi nekaj knjig o družini.

Izdelovali smo darila za mamice in očke.

  1. 3. 2019 smo praznovali 1. pomladni dan. Na ta dan smo se odpravili na sprehod v Deželo kozolcev, kjer so se otroci igrali na pesku, pod kozolcem, se gugali in tekali. Pri tem pa seveda zelo uživali.

Veliko smo se gibali tudi na vrtčevskem travniku, kjer se otroci najraje spuščajo po toboganu.

Preko zgodbice Trije metulji (Češka ljudska), ki smo jo uprizorile z ročnimi lutkami,  ter Pinka Polonka (Antoon Krings) smo spoznali metulja in pikapolonico.

Otroci so tako izdelali metulje in pikapolonice. Uporabili smo tehniko lepljenja in odtiskovanja.

Prepevali smo tudi pesmice o metulju (Metuljček Cekinček, Metulj) in pikapolonici (Pikapolonica, Koliko pikic na krilih imam?). Otroci so pri vseh dejavnostih lepo sodelovali in se zabavali.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on Pinterest