V uvajalnem mesecu smo spoznali vodne živali, v tem mesecu pa smo spoznali še živali na kmetiji in v gozdu.

Živali na kmetiji otroci zelo dobro poznajo, zato smo bolj podrobno spoznali, kaj vse lahko naredimo iz mleka. Z otroki smo tako naredili: bananino mleko, izdelali smo skuto in iz nje spekli jabolčni zavitek, pekli smo palačinke, kuhali puding. Obiskali smo tudi kmetijo Kurentovih v Škrljevem. Ogledali smo si, kako molzejo krave, kje shranjujejo mleko. Preizkusili smo tudi njihov domači jogurt. Seveda pa smo si ogledali tudi kmetijske stroje in se usedli na največji traktor.

Na tradicionalnem zajtrku smo preizkusili domači med, maslo, jabolka in mleko.

Preko knjig, pogovorov in petja pesmi smo spoznali živali v gozdu ter kako se pripravijo na zimo. V revijah je vsak otrok poiskal žival ki ostane pri nas, ki pozimi spi in ki odleti v tople kraje. Otroci so jo izstrigli in nalepili na ustrezen plakat.

Pripravili smo okraske za smrečico v Qlandiji Krško.

Pripravljali smo se za vrtčevski bazar, na katerem smo peli pesem o dedku. Skupaj smo pekli piškote, ki so jih lahko obiskovalci kupili.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on Pinterest