Oktober smo začeli s tednom otroka, katera tema je bila “Prosti čas”. V ponedeljek smo si ogledali gledališko igro gledališča Makarenko “Juha, ki se iz buč skuha”. Torek je bil posvečen gibanju in druženju s skupinama Pingvinov in Mišk. Na veliki terasi smo imeli postavljen poligon, po katerem so se otroci gibali. V sredo smo imeli na igrišču napihljiv grad, po katerem so otroci skakali, dan smo zaključili s kostanjevim piknikom in druženju s starši in otroki na vrtčevskem igrišču. Četrtek  so nas obiskale plesalke iz folklorne skupine Nasmeh, zapele so nam nekaj ljudskih pesmi in zaplesale ob glasbi. Petek je bil rezerviran za igranje na male instrumente, katera tema se je nadaljevala ves mesec. Začeli smo s spoznavanjem zvončkov, nadaljevali z ropotuljami in končali z bobenčki. Vsak otrok si je izdelal svoj mali instrument, na katerega lahko igra tudi doma. Več si lahko ogledate na slikah.