Mesec oktober smo začeli s Tednom otroka, katerega tema je bila PROSTI ČAS. V ta namen sta nam Zdenka in Marija organizirali zanimive dejavnosti. Imeli smo lutkovno predstavo z naslovom Juha, ki se iz buče skuha, lutkovnega gledališča Makarenko. Nato smo imeli obisk folklorne skupine Nasmeh, gibalno dopoldne ter popoldanski kostanjev piknik. Pri vseh organiziranih obiskih zunanjih obiskovalcev, so otroci zelo lepo sodelovali in spremljali. Tako pri predstavi, kot pri nastopu folklorne skupine so dogajanje spremljali brez joka in velikim zanimanjem. Začeli pa smo spoznavati tudi jesenske plodove. Pripravile smo jim senzorične škatle, v katerih so bili različni naravni materiali. Na karton pa smo jim nalepile različne liste, mah in želodove kapice. Otroci so tudi »ružili« koruzo. Pri teh dejavnostih so otroci zelo uživali. So zelo radovedni in jih zanimajo nove stvari.

Z otroki smo tudi likovno ustvarjali. Izdelali smo jesenske liste, ježke in plodove. Odtiskovali so z dlanjo in kocko. Liste pa so pobarvali z vodenimi barvicami po voščeni podlagi.

Tudi likovne dejavnosti so jim bile zanimive in so bili navdušeni nad svojimi izdelki.

Veliko smo bili na terasi in travnatem igrišču, kjer se imajo otroci zelo lepo.

V oktobru smo dobili tudi dva novinca, ki sta se na vrtec, nove osebe in ritem dobro navadila.

Nekateri otroci so postali že bolj samostojni, saj sami jedo in pijejo iz skodelice.

Vsi otroci so se že lepo navadili na vrtec in v igralnico pridejo tudi sami.