Mesec april smo posvetili projektu Pasavček. V projektu otroke seznanjamo z varnim vedenjem v prometu in spodbujamo, da se otroci v avtomobilu pripnejo oziroma, da opomnijo starše na pomen pripetosti.

Večkrat tedensko smo v jutranjem krogu preverili ali so se otroci pripeljali v vrtec pripeti. Otrok, ki je bil pripet, je dobil štampiljko na kartonček in na roko. En dan so otroci domov odnesli dišavo za v avtomobil, taoo z motivom Pasavčka, reševali smo Pasavčkov labirint… V garderobi pa smo izobesili plakat, ki je na pripetost opozarjal tudi starše.

Na sprehodu smo bili pozorni na upoštevanje prometnih predpisov. Opazovali smo tudi znake, ki so jih otroci nato v vrtcu narisali.

Peli smo pesmi o vozilih in se naučili pesem Marsovska (M. Voglar), se igrali glasbeno didaktične igre (počasi – hitro), brali smo zgodbe o vozilih.

V skupini smo imeli medgeneracijsko delavnico, kjer smo s pomočjo upokojenk izdelovali rožice iz krep papirja.

Zaključili smo s projektom Bralna značka. Najprej smo si ogledali predstavo Tri slovenske ljudske v izvedbi lutkovne skupine Mokre tačke, nato pa smo podelili priznanja otrokom, ki so bralno značko opravili.

V mesecu aprilu smo praznovali tudi en rojstni dan, reševali naloge za Cici veselo šolo, končno pa smo začeli tudi vsakodnevno izkoriščati zunanje vrtčevsko igrišče.