V mesecu marcu smo z otroki zakorakali v svet glasbil.

Spoznali smo tolkala in otroci so spremljali pesmico Moj očka ima konjička dva z palčkami na katere so udarjali. Ob spremljavi malih inštrumentov smo se igrali različne družabne igre, kot so: Ptički v gnezda,  Potres, poplava, letalo,  Štorklja in žabe, Vsak igra kot ve in zna, uprizarjali smo ritem z trakovi…  Ob glasbi W. A. Mozarta so otroci prosto slikali s tempera barvami. Poslušali so pravljico Palček Piskalček (J. Bitenc). Pogovarjali smo se o glasbilih kot so pihala, brenkala, trobila, tolkala, godala, glasbila s tipkami in jih tudi spoznali preko fotografij. Odšli smo tudi v cerkev, kjer nam je mamica od Eve G. predstavila največje glasbilo – orgle. Otroci so bili navdušeni ob poslušanju tega glasbila, na koncu pa se je vsak otrok lahko še preizkusil v igranju na njih. V vrtcu smo naslednji dan naredili svoje orgle oziroma ksilofon iz steklenic, vode in baru, na katere smo udarjali z paličico ali pihali zrak v steklenice, da smo dobili različne zvoke.

V tem mesecu nas je zopet obiskala medicinska sestra in nam predstavila pomen zdrave prehrane.

Spomnili smo se tudi na praznik mamic in očkov in za njih pripravili darilca in se učili pesmice.

Praznovali smo prihod pomladi in ob enem imeli še dan odprtih vrat. Pri čemer smo v naši igralnici delali poskuse z vodo. Opazovali smo kaj plava in kaj potone. Za okrasitev večnamenskega prostora ob prihodu pomladi, pa so naši otroci izdelali ptičke.

 

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on Pinterest