V mesecu februarju smo končno dočakali sneg. Otroci so se ga zelo razveselili in komaj čakali, da zagazijo v belo poljano. Ob spustu po klancu na vrtčevskem igrišču so otroci neizmerno uživali. Spet drugi pa so se veselili, ko so z lopatko metali sneg v zrak.

Nadaljevali smo s temo bivališča in ob tem reševali delovne liste (povezovanje bivališč z živalmi, kdo živi v naši hiši). Prebirali smo pravljice na temo bivališč in utrjevali pesmico Hiška, ter druge pesmi.

Ob slovenskem kulturnem prazniku smo z otroki risali portret dr. Franceta Prešerna. V večnamenskem prostoru pa smo si ogledali predstavo, ki so jo pripravili otroci iz skupine vetrnice, gumbki in cicimuzikalčki.

Učili smo se nove pesmice o pustu in tako pričakali najbolj norčavi dan v letu. Otroci so na pustni torek predstavili v pustnih maskah v večnamenskem prostoru, nato pa rajali ob glasbi.

Konec meseca smo utrjevali barve in števila, ter ob tem risali na gumbe barvne pike in jih preštevali.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on Pinterest