V mesecu februarju smo končno dočakali sneg. Otroci so se ga zelo razveselili in komaj čakali, da zagazijo v belo poljano. Ob spustu po klancu na vrtčevskem igrišču so otroci neizmerno uživali. Spet drugi pa so se veselili, ko so z lopatko metali sneg v zrak.

Nadaljevali smo s temo bivališča in ob tem reševali delovne liste (povezovanje bivališč z živalmi, kdo živi v naši hiši). Prebirali smo pravljice na temo bivališč in utrjevali pesmico Hiška, ter druge pesmi.

Ob slovenskem kulturnem prazniku smo z otroki risali portret dr. Franceta Prešerna. V večnamenskem prostoru pa smo si ogledali predstavo, ki so jo pripravili otroci iz skupine vetrnice, gumbki in cicimuzikalčki.

Učili smo se nove pesmice o pustu in tako pričakali najbolj norčavi dan v letu. Otroci so na pustni torek predstavili v pustnih maskah v večnamenskem prostoru, nato pa rajali ob glasbi.

Konec meseca smo utrjevali barve in števila, ter ob tem risali na gumbe barvne pike in jih preštevali.