V mesecu januarju in februarju smo se z otroki igrali matematiko.

• S svinčnikom smo narisali njihovo dlan in pobarvali toliko prstov, kolikor so stari.
  • Naučili smo se izštevanke En kovač konja kuje in šteli žeblje.
  • Naučili smo se pesmi Pet junakov (J. Bitenc) in Pet malih račk.
  • Plesali smo na pesem Tri majhne žabice.
  • Metali smo kocko in se združevali v skupino, tako veliko, kot je pokazala kocka; v skupinah so si nato otroci podajali žogo.
  • Otroci so pobarvali tri različne velikosti žog in jih razvrstili in nalepili po velikosti na list papirja
  • Poimenovali smo barve naših oblačil in se razvrščali.
  • V obroče smo razvrščali barvne žoge in jih preštevali.
  • Po igralnici smo iskali predmete določenih barv.
  • S pomočnicama smo izdelale različne igre za razvrščanje po barvi in po številu.
  • Spoznavali smo tudi like – trikotnik, štirikotnik in krog in jih postavljali na podlage, ki smo jih pripravile, otroci pa so tudi sami prosto sestavili svojo sliko, motiv.

V teh dveh mesecih nas je obiskovala tudi praktikantka Tadeja, ki je za otroke pripravila zanimive dejavnosti:

• Naučila jih je pesmi En mali slonček, igrali smo se glasbeno didaktično igro, za njih pa je izdelala sestavljanko na kateri so bili trije slončki.
  • Po prebrani zgodbi Dom za medveda (B Otelli), smo razvrščali živali v različno velike hiše, razvrščali ribice in primerjali ali jih je več ali manj, nato pa smo izpolnjevali delovne liste.
  • Pripravila nam je zanimiv poligon Slončki gredo na potep, na katerem smo nabirali paradižnike, gobice… po končani dejavnosti, smo izvedli masažo, kjer smo »izdelovali« pico – gnetli smo drug drugemu hrbet, nanj polagali šunko in ribali sir… nato smo otroke prekrile s padalom – kjer se je pica pekla in na koncu je Tadeja pričarala pravo pico.

Z avtobusom smo odšli v Ljubljano – v Lutkovno gledališče, kjer smo si ogledali predstavo Sapramiška.

Opravili smo zimski pohod in sankanje na »Farovškem hribu«.

Obiskala nas je medicinska sestra, ki se je z otroki pogovarjala, kako in kdaj si je potrebno umiti roke. Vsak otrok si je skupaj z njo pravilno umil roke.

Otroci so pridno pripovedovali obnove knjig in pesmi za bralno značko. Kar precej otrok jo je že opravilo.

Z velikim veseljem pa ob sredah izkoristimo večnamenski prostor, kjer otrokom pripravimo različne poligone, postaje in štafetne igre.

Z otroki smo praznovali dan maškar. Najprej smo iz zgoščenk izdelali klovne, s katerimi smo okrasili večnamenski prostor, v katerem smo imeli vsi otroci in zaposleni pustno rajanje, nato pa smo odšli s povorko po šoli in Šentrupertu.

S kulturno prireditvijo pa smo obeležili tudi slovenski kulturni praznik.