V mesecu januarju smo pričeli z slikanjem snežakov, ki smo jih razstavili v garderobi in v naši igralnici.

V nadaljevanju meseca nas je obiskala medicinska sestra ter nas seznanila s pravilnim umivanjem rok.

V tem mesecu smo se predvsem  pogovarjali o bivališčih živali in ljudi. Tako so nastale ptičje hišice iz plastenk, ki krasijo našo igralnico. Da pa niso ptički zunaj prikrajšani za pravo ptičjo krmilnico, smo le to tudi pobarvali in napolnili s semeni. Obesili smo jo na drevo, ki stoji zunaj pred našo igralnico. Otroci pa z veseljem opazujejo ptičke, ki nas vsakodnevno obiskujejo.

Preko knjig in pogovora smo ugotavljali v kakšnih hišah lahko živimo ljudje. Iz likov smo sestavljali hiše različnih velikosti in barv. Vsak otrok pa je narisal z vodenimi barvami svojo hišo. Naučili smo se pa tudi pesmice Hiška (R. Kranjčan), katero otroci z veseljem prepevajo in zraven uprizarjajo.

Prav poseben dogodek pa je bil obisk lutkovnega gledališča Ljubljana. Otroci starejši od treh let so si ogledali lutkovno predstavo z naslovom Sapramiška.

Konec meseca pa smo že pričeli z izdelavo pustne dekoracije (obraz klovna) za večnamenski prostor.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on Pinterest