V mesecu novembru smo nadaljevali naš projekt Zdravje v vrtcu, kjer so otroci spoznali še meso in mesne izdelke ter ogljikove hidrate. Pekli smo tople sendviče, poskusili ribo. Pripravili smo si tudi krompirjeve polpete in jih skupaj z ostalimi skupinami pojedli. Poskusili smo tudi hrano, ki so jo pripravili otroci ostalih skupin.

Praznovali smo dva rojstna dneva, se gibalni na svežem zraku ter imeli gibalne urice v večnamenskem prostoru. Izdelovali smo izdelke za bazar ter okrasitev v Qlandii. S pomočjo krompirja smo delali odtise na vzorec (kruh, rogljiček). Se učili novih pesmi, ki so jih otroci zapeli na novoletno-božičnem bazarju. Obiskala nas je glasbenica Mateja Gorjup, ki nam je predstavila različna glasbila iz odpadnega materiala in nas naučila ljudsko pesem Šmenta muha.

V šoli smo si ogledali lutkovno predstavo z naslovom Štirje muzikanti, ki nam jo je podaril JSKD Trebnje.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on Pinterest