Meseca decembra se je od otrok poslovila vzgojiteljica Alja, iz porodniškega dopusta pa sem se vrnila jaz. Ker se z veliko večino otrok že poznamo, je uvajanje in spoznavanje steklo hitro in gladko.

Otroci so me naučili rituala v jutranjem krogu (rokovanje in pozdrav), jaz pa sem jih naučila pesem o snegu.

Z otroki smo pripravili okraske za našo smrečico v Deželi kozolcev, kjer smo jo sami okrasili. Izdelali smo voščilnice za starše, druge skupine…

Obiskal nas je dedek Mraz in nam prinesel veliko igrač, s katerimi so se otroci takoj z veseljem začeli igrati.

Namesto klasičnih ustvarjalnih delavnic s starši, smo skupaj s starši in otroki iz skupine Vetrnice izvedli nočni pohod z lučkami. Pot nas je vodila skozi Škrljevo, Drago (kjer smo se na Turistični kmetiji Možina okrepčali s čajem in jabolčno pito ter rogljički, ki smo jih z otroki spekli že dopoldne) in nato preko Kamnja nazaj v vrtec.

Na obisk je prišla tudi medicinska sestra, ki se je z otroki pogovarjala o obisku pri zdravniku in jim približevala pripomočke, ki jih zdravnik uporablja. Preizkusili so jih tudi otroci.