Na začetku meseca novembra nas je obiskala medicinska sestra. Predstavila nam je veliko različnih pripomočkov, s katerimi smo preko igre spoznavali delo zdravnika in na ta način premagovali strah pred zdravniškimi pregledi. En dan nam je glasbenica Mateja predstavila zanimive inštrumente, ki smo jih lahko tudi sami preizkusili. Cel mesec november smo v okviru projekta Zdravje v vrtcu spoznavali prehransko piramido. Vsak petek smo se vse skupine dobile v več namenskem prostoru, kjer smo predstavili kar smo čez teden spoznavali. Tako smo se naučili kaj spada pod mlečne in mesne izdelke ter kaj so ogljikovi hidrati. V času mlečnega tedna smo si pripravili bananin mlečni napitek, v času mesnega okušali ribji namaz in spoznali ribo. Za dan, ko smo praznovali slovenski tradicionalni zajtrk smo si izdelali pogrinjek, po zajtrku pa so nas obiskali tudi čebelarji. V novembru smo odtiskovali noge in tako izdelali snežake, ki so razstavljeni v Qlandiji Novo mesto. Kljub hladnim dopoldnevom smo bili veliko zunaj in izkoristili sonček za sprehode in igro v Deželi kozolcev. Ustvarjali smo piškote iz slanega testa in za otroke vseh skupin v tednu ogljikovih hidratov naredili čokoladne piškote iz koruznih kosmičev. Konec meseca smo se pripravljali na bazar in izdelali čokoladne kroglice na palčkah, ki so bile zelo okusne.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on Pinterest