V novembru smo nadaljevali začeto temo iz oktobra (prehranska piramida), ko smo obdelali sadje in zelenjavo, nadaljevali smo z mlekom in mlečnimi izdelki. Pri nas smo poskusili bananin mlečni napitek, pobarvali kravico in se slikali s kravo, ki smo jo naredili iz stola. Naslednji teden je bil v znamenju mesa in mesnih izdelkov, ko smo poskušali ribji namaz. Zadnji teden pa je bil v znamenju ogljikovih hidratov, ko smo pekli kruh, oblikovali iz slanega testa in izdelali ropotuljo iz naravnega materiala. Za tradicionalni slovenski zajtrk so nas obiskali čebelarji, po zajtrku pa smo rajali v večnamenskem prostoru. Naši otroci so pobarvali tudi čebelo na velikem plakatu.

Odtiskovali smo tudi rokice, iz katerih smo izdelali snežinke, ki so na razstavi v Qlandiji.

Obiskala nas je tudi glasbenica Mateja Gorjup, ki nam je popestrila dopoldne s svojim petjem in igranjem na različne glasbene instrumente.

 

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on Pinterest