V mesecu oktobru smo lepe sončne dneve izkoristili za sprehode. Izvedli smo pohod za Malega sončka in raziskovali kakšen je gozd v jeseni. Praznovali smo rojstni dan. V tednu otroka smo izvedli popoldansko srečanje s starši in eno dopoldne srečanje z dedki in babicami. Pomagali so nam izdelati lutke na kuhalnici, mi pa smo jim v zahvalo zapeli nekaj že poznanih pesmic. En dan nas je obiskala frizerka Katja in frizer Staš, ki sta otrokom naredila čudovite frizure. V oktobru smo pričeli s projektom Bralni nahrbtnik. Medvedek je z nahrbtnikom knjig že obiskal nekatere otroke, ki so nam ob ponedeljkih predstavili, katera pravljica jim je bila najbolj všeč. V tem mesecu smo v skupini poslušali pravljici o medvedu (Veliki pulover malega medveda in Pod medvedovim dežnikom). Konec meseca oktobra smo začeli s spoznavanjem hrane in prehranske piramide. Do sedaj smo se preko različnih dejavnosti naučili kaj je razlika med zelenjavo in sadjem. K nam pa je prišla tudi zobna asistentka Bernarda Sever, s katero smo se pogovarjali o hrani, ki ne škoduje našim zobem ter se preko dinozavra učili pravilnega umivanja zob.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on Pinterest