V tistih starih, starih časih,

ko si majhen bil,

z vetrnico si se včasih

čez dvorišče pripodil.

Z vetrnico ravno pravšnjo,

da je delala vihar.

Zdaj se ne dobi več takšne

za noben denar.

(Dane Zajc)

 

Čeprav mesec september v vrtcu velja za uvajalni mesec, smo ga pri Vetrnicah kar izpustili, saj se je ena in edina novinka takoj uvedla v skupino. Kljub temu da so se na kupu zbrali otroci iz kar treh različnih skupin, je med otroki takoj zavladalo sproščeno vzdušje. Zato smo se kar posvetili mesečni temi »Bi se gnetli na tej metli« in se na čarovniški metli odpeljali v svet čarovnij.

S čarovniškimi uroki, z izdelovanjem čarovniškega napitka in čarobnih paličic, z branjem knjig o čarovnicah, so nam dnevi v septembru minevali mnogo hitreje. Praznovali smo že prve rojstne dneve otrok in z jesensko tržnico pozdravili prihod jeseni v našo deželo.

Otroci že pridno usvajajo prve vetrnice za bralno značko, obiskujemo šolsko knjižnico, ob petkih nas učiteljica Tea Škarja poučuje ciciangleščino, vsak dan pa velik poudarek dajemo na gibanju otrok (gibalne minutke po zajtrku, gibanju na prostem…).

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on Pinterest